XXIII. Szarvasi Szilvanapok

Délkelet-Magyarország egyik legnagyobb és legkülönlegesebb gasztrokulturális fesztiválja, a Szarvasi Szilvanapok, mely szeptemberben a szilvaérés idején kerül megrendezésre. 

A  rendezvénysorozat fő célja a szarvasi szilva népszerűsítése és a hozzá kapcsolódó hagyományok bemutatása. A tradíciók jegyében  a fesz tiválon sokféleképp kínálják ezt a páratlan, ízletes gyümölcsöt a Körösök szívében. Lesznek titkos szilvás receptek, látványkonyha, minősített szilvapálinkák, kézműves szilvás sörök, sütemények, na meg persze rézüstökben rotyogó szilvalekvárok.  A szilvás kínálatban szerepelnek még élő koncertek, családi - és gyerekprogramok, valamint utcabál is.  A szilva ünnepének elengedhetetlen felvonása a Termésáldás, melyre vasárnap délelőtt 10 –kor kerül sor a szarvasi Evangélikus Ótemplomban.

Program:
1. nap - péntek
Szent István Park
18:00 - Seres Brothers
20:00 - M.É.Z. zenekar és az ERIN táncegyüttes
22:00 - Apropó zenekar

Templom tér (Vajda Péter u. 1.)
16:30 - Felvonulás a rendezvény helyszínére (Vízi színháztól)
17:00 - Ünnepélyes Megnyitó
18:00 - Legszebb Konyhakertek ünnepélyes díjátadó
19:00 - Brass Dance
21:00 - Balkan Fanatik
23:00 - Körös Party Band

Kölyök udvar 
(Kossuth L. utca 7.- Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda udvara)
17:00 - Kacagó bábszínház - Piroska és a motoros farkas - bábjáték
17:45 - Gál Ferenc Egyetem Szarvasi Gyakorló Általános Iskola és Gyakorlóóvoda műsora
18:30 - Csimota zenekar

Zebra Club (Kossuth L. utca 2.)
20:00 - Poppy LeDurts
20:00 - Tökéletes Helyettesek - Kispál és a Borz Tribute zenekar
24:00 - Monotone Rock Team

Kézműves sörök udvara (Kossuth utca)
18:00 - Apropó Unplugged
20:00 - Nirvana Unplugged Tribute - Lugosi Dani és Takács Vilkó
22:00 - Dos Diavolos - Ganxsta Zolee & Takács Vilkó

Korona Katlan (Vasút u. 24)
23:00 - Dj. Antonyo - Classic Mix

Borudvar (Kossuth Lajos utca)
16:00 - 17:30 - Schwalbe & dp
17:30 - 19:00 - T-Boy
19:00 - 21:30 - norB
21:30 - 23:00 - Movebeats
23:00 - 00:30 - Yohan-B
00:30 - 02:00 - Blaise

2. nap - szombat
Szent István Park
12:00 - HipHop Szilva - Babilon TSE
14:00 - Sztojkáék
16:00 - FanTasy zenekar
18:00 - Pálinkaminősítés eredményhirdetése
20:00 - Route 35 Country Band
22:00 - Band'R'Ass

Templom tér (Vajda Péter u. 1.)
11:00 - Tessedik táncegyüttes
13:00 - Cimbaliband
17:00 - Musical varázs - a Cervinus Teátrum színészeivel
(Timkó János, Tatár Bianka, Nagy Rigler Renáta, Enyingi Zsófia, Szente Árpád Csaba)
15:00 - Orbay Lilla Trió
19:00 - Grandmother's JAM
21:00 - Deák Bill Gyula
23:00 - Grund zenekar

Plasto Ball - Kölyök Udvar (10:00 - 19:00) 
(Kossuth L. utca 7. - Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda udvara)
10:00 - Dalma Dance Club S.E.
11:00 - Rigócsőr királyfi- zenés bábjáték - Kacagó Bábszínház
12:00 - A néma furulya című mese előadása - Döge Csaba és Szilágyi Attila
13:00 - Portéka színpad - A nagy magrabló
14:00 - Csimota Zenekar
15:00 - Blue Gym Aerobik Szabadidő Club és DSE
16:00 - Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda műsora és táncház
18:00 - Portéka színpad - Vásári komédia

Korona Katlan (Vasút u. 24)
23:00 - V-Tech Retro Live (Kefir)
01:00 - Müller

Borudvar (Kossuth Lajos utca)
16:00 - 17:00 - Schwalbe & dp
17:00 - 18:00 - Movebeats
18:00 - 20:00 - FourWine Jazz Session
20:00 - 21:30 - Movebeats & Yohan'B
21:30 - 23:00 - Vasovski Live
23:00 - 00:30 - Veréb Tomi
00:30 - 02:00 - norB & Blaise

Zebra Club (Kossuth L. utca 2.)
22:00 - Movebeats
23:00 - Anima Sound System Dj's feat Törőcsik Franciska
01:00 - Tomy Montana
02:30 - Dj Kecsu

Kézműves sörök udvara (Kossuth utca)
18:00 - Slowhands (Eric Clapton Unplugged Tribute Band) - Lovász Gergő, Liska Tamás
20:30 - Anett& Livi - MTV Unplugged live
23:30 - Dynamite Dudes

3. nap - vasárnap
Szent István Park
10:00 - Receptverseny Eredményhirdetése
12:00 - Poór Péter és Rózsás Viktória

Templom tér (Vajda Péter u. 1.)
11:00 - "Cintányéros cudar világ" - Operett ünnep a Cervinus Teátrum Művészeivel
(Benedekffy Katalin, Nádházy Péter, Timkó János, Szemerédi Bernadett, Nagy Róbert, Tatár Bianka, Szente Árpád Csaba)
13:00 - Akusztikus Quartet

ÓTemplom (Kossuth utca)
10:00 - Termésáldás és Hálaadó Istentisztelet

Kölyök Udvar (10:00 - 14:00)
(Kossuth L. utca 7. - Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda udvara)
10:00 - Szlovák Általános Iskola, Óvoda és Diákotthon Műsora
11:00 - Kacagó Bábszínház - Egyszer volt Budán kutyavásár - bábjáték
12:00 - Portéka Színpad - Négy Vándor - interaktív kisszínház
13:00 - Csimota Zenekar

Az esemény részletesen

Helyszín: Kialakított rendezvénytér
Cím: 5540 Szarvas, Templom-tér
Facebook esemény: Hivatkozás
Telefon: +36 (66) 311464
Kategória: Vidéki program
Időpont: 2021. szeptember 10. (péntek) 16:302021. szeptember 11. (szombat) 02:00
Időpont: 2021. szeptember 11. (szombat) 10:002021. szeptember 12. (vasárnap) 02:00
Időpont: 2021. szeptember 12. (vasárnap) 10:0014:00
XXIII. Szarvasi Szilvanapok
XXIII. Szarvasi Szilvanapok

Kapcsolódó oldalak

Ossza meg ismerőseivel!

Kövess minket a Facebookon!

Új hozzászólás