Jubileumi Viharsarok Kupa és kajak, kenu, sárkányhajó népszerűsítő verseny Gyomaendrődön

admin képe
Beküldés: 2013/08/27 - 13:24 | Frissítés: 2014/10/24
Szerző: admin

A Körös Kajak Sportegyesület idén augusztus 24-25-én 15. alkalommal rendezte meg a Viharsarok Kupát, mely a kajakversenyek mellett sárkányhajó és kenunépszerűsítő verseny is volt egyben. Hét egyesület nevezett, a Békés megyei egyesületek - Szarvas, Békésszentandrás, Békés, Gyomaendrőd - mellett érkeztek Tiszafüredről, az FTC-ből, Dunafüredről versenyzők, itt volt Vass Péter Ifjúsági Európa és kétszeres Világbajnok. Szombaton a 2000 és 4000 méteres kajak futamok után a sárkányhajós csapatok mérhették össze erejüket 200 méteres távon. Két ifjúsági és hat felnőtt korosztályú csapat nevezett a versenyre. A békésiek csapata nyerte a fiatalok futamát, a Vízenjárók így a második helyre szorultak. Nagy volt a harc a felnőtteknél a dobogós helyezésekért. A Szarvas Dragon csapata állhatott a dobogó legfelső fokára, második helyet a Gyomaendrődi Víziszörnyek foglalták el, míg harmadikok a Túri Sárkányok lettek. Első alkalommal ült sárkányhajóban a Kajakos Szülők csapata, a Muslincák és a Skylotec csapata, akik nagy küzdelmek után a 4., 5., 6. helyeken osztoztak. Emlékül mindenki egy Körös Kajakos kulcstartót kapott, majd vacsorával zárult a nap. Vasárnap reggel 9 órától ismét a kajakosoké volt a főszerep, a rövid távok következtek. A legifjabb versenyző 8 éves volt, de voltak versenyzők az 50-esek közül és visszatértek az „öreg” Körös kajakos versenyzők is. A Viharsarok Kupát a Körös Kajak Sportegyesület nyerte meg idén is, második a Tiszafüredi Kajak-Kenu Sportegyesület, harmadik a Békési Kajak Klub lett a csapatok közötti pontversenyben. Ebéd után családi kenucsapatok versenyére került sor. A két nap alatt közel 400-an fogtak lapátot és ültek hajóba versenyezni vagy ismerkedni a vízi sporttal.

Találkozzunk jövőre augusztus 23-án, a XVI. Viharsarok Kupán a gyomai szabad strandon!

Cikk, fotó: Tandi Gyöngyi