Országos döntőbe jutottak tanulóink atlétikában

Vaszkán Gábor képe
Beküldés: 2015/03/26 - 15:49 | Frissítés: 2015/05/05
Szerző: Vaszkán Gábor

Március 26-án Orosházán a Bogárzó lóversenypályán került megrendezésre a mezei futóverseny megyei diákolimpiai döntője, ahol a körzeti eredmények alapján joggal bizakodhattunk a jó folytatásban és a várt eredmények nem maradtak el!
A II. korcsoportban Szendrei Boglárka ismét megvédte megyebajnoki címét és mindenkinél gyorsabban elsőként ért célba 4:15p-es eredménnyel az 1200m-es távon.
A fiúk hasonló korosztályában Karsai Gábor kemény küzdelemben futotta fel magát a dobogóra az 1500m-es távon, 5:32p-es időeredménnyel. Tavaly a 21. helyen végzett, a fejlődése megkérdőjelezhetetlen. Mindkét tanuló kiharcolta a jogot, hogy Gödöllőn április 14-én képviselje megyénket az országos döntőben, felkészítőjük Vaszkán Gábor testnevelő tanár, atlétika szakedző.
A IV. korcsoportban Kalmár Lilla ezüstérmet szerzett kiegyensúlyozott futással és szintén indulhat a legrangosabb seregszemlén. Felkészítője Kovács Gábor edző és Irimiás Róbert testnevelő tanár.
A Kis Bálint Általános Iskola II. korcsoportos leány csapata 51 helyezési ponttal a III. helyen végzett Szendrei Boglárka, Várkonyi Sarolta, Weigert Enikő, Kovács Sz. és Fodor Napsugár összetételben, felkészítőik testnevelőik és edzőik voltak.
Az országos döntőre április 14-én Gödöllőn a repülőtéren kerül sor.

A beszámolót készítette Vaszkán Gábor, a Gyomaendrődi Városi Diáksport Bizottság körzetfelelőse.