Sikeres atléták a Megyei Diákolimpián

Vaszkán Gábor képe
Beküldés: 2013/05/13 - 17:00 | Frissítés: 2015/05/05
Szerző: Vaszkán Gábor

A körzeti győztes versenyzők részvételével megkezdődtek a megyei döntők az atlétáknál, ahol Gyomaendrőd ismét jól szerepelt, hiszen városunk versenyzői 2 arany, 1 ezüst és 1 bronzérmet szereztek a sportiskolásokkal teli tűzdelt mezőnyben és összesen 5 számban jutottak ki az országos diákolimpiai döntőre.

Megyei Diákolimpia Egyéni Döntő - Békéscsaba, Tünde utcai sportcentrum, 2013. május 13.

Szerencsét hozott 13-a Dudás Rékának, aki előbb 501 cm-t teljesítve hatalmas fölénnyel nyerte meg a távolugrást (a második versenyző mindössze 447 cm-ig jutott!), majd nem talált legyőzőre magasugrásban sem, ahol a hideg, csípős szél ellenére 145 cm-rel nyerte meg a versenyt. A két aranyérme mellé még begyűjtött egy ezüstérmet is: 100m síkfutásban 13,4 mp-cel ért célba az 1 évvel idősebb riválisa mellett.
Szintén országos döntőbe jutott Nagy Csilla is, aki 300m síkfutásban 45,0mp-es időeredménnyel harmadikként érkezett célba az erős mezőnyben. Harmadik országos döntősünk Szendrei Balázs lett, aki 1500m síkfutásban 4:39,1p-cel végzett bronzérmes pozícióban. Negyedik érmesünk a mai napon Papp Károly volt, aki távolugrásban 511 cm-t teljesített.

Az országos döntőre június 3-án, Budapesten kerül sor.

A versenyzők felkészítője és a beszámolót készítette Vaszkán Gábor testnevelő tanár, atlétika szakedző