Tehetségfejlesztő projekt zárása a Kállai Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolában

Június végén zárult a művészeti iskola Fény-ünnepek című tehetségfejlesztő programsorozata, melyre a Nemzeti Tehetség Program keretében 1 500 000 Ft vissza nem térítendő támogatást kapott az intézmény. A téli napfordulótól a nyári napfordulóig terjedő tánc- és képzőművészeti projekt a „Fény Nemzetközi Éve” kezdeményezéshez kapcsolódva a fény hagyományteremtő és látványalkotó szerepe köré szerveződött.
A tehetségfejlesztő programsorozatban szerepet kaptak különböző játékok, műhelyfoglalkozások, projektmunkák, vetélkedők, kiállítás és színházlátogatások, nyilvános tanulói bemutatók. A tánc- és képzőművészeti tagozatos gyerekek megismerhették a téli és nyári napfordulóhoz, valamint a tavaszi napéjegyenlőséghez kapcsolódó népszokásokat, ismerkedhettek az ázsiai fényünnepekkel, a camera obscura használatával, fénykísérletek keretében fotogramot és napórát készíthettek.
A Pünkösdi Családi Napon megválasztották a pünkösdi királyt, tanulmányi kirándulásokon megtekinthették a budapesti Láthatatlan Kiállítást és az ExperiDance táncszínház Én Leonardo - A fény születése című produkcióját, valamint a békéscsabai Andrássy Gyula Gimnáziumban bemutatott fizikai fénykísérleteket. A záróbemutató tanulói előadását és kiállítását a Suttyomba Fesztivál keretében tartott közös táncház és Szent Iván éji tűzugrás zárta.
A projekt megvalósításban az iskola néptánc- és vizuális kultúra tanárain kívül közreműködött még Szőke Sándor szobrászművész, Novák Hanga grafikusművész, Kunkovács László fotóművész, Mahovics Tamás népművész, Weigertné Gubucz Edit gyermek néptáncoktató is.
A képek a művészeti iskola Fény-ünnepek című programsorozatába nyújtanak betekintést.
Cikk, fotó: Kállai Ferenc AMI
Kapcsolódó oldalak
- Kállai Ferenc Művelődési Központ - Közigazgatás, intézmények
- Gyomaendrődi Kállai Ferenc Népfőiskola Alapítvány - Helyi szféra, közösség
- Körös Étterem - Vendéglátóhely
Új hozzászólás