Vaszkán Gábor képe
Beküldés: 2012/02/08 - 16:31 | 1 hozzászólás | Frissítés: 2015/08/14
Szerző: Vaszkán Gábor

Gyomaendrőd, Varga Lajos Sportcsarnok, 2012.02.08.

A Gyomaendrődi Városi Diáksport Bizottság szervezésében, Gyomaendrőd és Dévaványa általános iskoláinak 108 tanulója részvételével került megrendezésre a tornatermi verseny. Az atlétika sportág népszerűsítésére, a téli felkészülési időszak színesítésére a Magyar Atlétikai Szövetség által meghatározott képességfelmérő gyakorlatok alkották a versenyszámokat, melyek nagyon izgalmasak voltak. A sokrétű feladatok között voltak különböző nehézségű futó-, ugró- és dobószámok, illetve változatos akadálypályák és gátfutás.
A versenyt megtekintette és lebonyolításában segítséget nyújtott Medovarszki János sokszoros magyar bajnok, válogatott magasugró, a Magyar Olimpiai Bizottság egykori tagja, a Buda- Cash Békéscsabai Atlétikai Club utánpótlás-nevelő központjának szakmai felügyelője.
Az ünnepélyes megnyitó ünnepségen a verseny főtámogatója Tótka Sándor egyéni vállalkozó meleg szavakkal köszöntötte a versenyzőket, kiemelve, hogy az atlétika minden sportágnak az alapja.
A mai napon a 12-13 évesek alkották a gyermek I, a 10-11 évesek a gyermek II, míg a 7-9 évesek a gyermek III korosztályt. A két idősebb korosztálynak 7, míg a legkisebbeknek 6 versenyszámban kellett megmérkőzniük; minden versenyszámban az aktuális sorrend alapján kaptak pontot a versenyzők, így alakult ki a végső sorrend, melyben a dobogósok éremdíjazásban részesültek.
A rendkívül precíz, összeszokott testnevelő tanári versenybírói gárdának köszönhetően minden versenyszámban az előre elkészített forgatókönyv szerint indulhattak a versenyzők, ami egy ekkora tömeget megmozgató sporteseményen ritkaságszámba megy. A pályák építésében és egyéb technikai feladatok ellátásában a Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola 11 fős tanulói csoportja segített, míg a számítógépes adatfeldolgozásban ezúttal is Szujó Csaba technikus vállalta a rá háruló nem kis feladatot.